TAPETUJEME DOBŘE, TAPETUJEME RÁDI

Tapety jsou poslední dobou velmi oblíbené bytové doplňky. Tím spíš, že tapetování nemusí být žádná věda, stačí vědět, na co si dát pozor. Před započetím samotného tapetování je třeba správně připravit podklad. Musí být rovný, čistý, suchý a mírně savý. Ze zdi proto nejprve odstraňte staré tapety i špatně držící předešlé nátěry. Aby tapeta ke zdi dobře přilnula, je dobré stěnu natřít vhodnou penetrací. Tím se povrch zdi sjednotí a je připraven pro aplikaci tapety.

Lepíme a lepíme


Nyní je třeba rozmyslet si, zda budete lepit papírovou nebo vliesovou tapetu. Je třeba vybrat správné lepidlo a také postup lepení je odlišný. Pokud jste si vybrali papírovou tapetu, je třeba nejprve nanést lepidlo rovnoměrně na zadní stranu tapety. Jednotlivé části tapety se potom skládají natřenou stranou k sobě, nechají se provlhnout a poté se lepí na připravenou zeď. Postupujte opatrně, aby se provlhlá tapeta nepoškodila. Po přiložení na zeď je třeba ji uhladit, aby mezi tapetou a zdí nevznikaly vzduchové bublinky a tapeta dokonale přilnula ke stěně.


Vliesová tapeta
VLIESOVÁ TAPETA

Jak na vliesovou tapetu


Máte-li vybranou vliesovou tapetu, vězte, že její lepení je poněkud čistší proces než u tapety papírové. Vliesová tapeta se svým materiálem liší od papírové, spodní stranu tapety tvoří vláknitá buničina. Lepidlo se v tomto případě nanáší na zeď, tapeta zůstává suchá a mnohem lépe se s ní manipuluje. Další výhodou je, že pokud se s tapetou napoprvé netrefíte přesně, dá se ze zdi sejmout nepoškozená a nalepit znovu. Lepení funguje stejně u obrazových tapet do obývacího pokoje i do dětského pokoje. Vyberte si z široké nabídky kouzelných vzorů tapety do vašeho obýváku, ložnice, dětského pokoje nebo na chodbu a užívejte si rozmanitý vzhled a příjemnou atmosféru, kterou u vás doma tapety pomohou vytvořit.
Copywright © 2024 Tapety dekorace & SEO kvalitně. All rights reserved. Podmínky ochrany osobních údajů. Nastavení Cookies.